Oscilační brusky STANLEY FATMAX

Velmi univerzálním nářadím, které má skvělou variabilitu použití, je multifunkční oscilační bruska, která bývá označována také jako renovátor. Je vhodná pro jakékoliv základní stavební a instalatérské práce v každé domácnosti. Své uplatnění najde především při broušení, škrábání, řezání, odstraňování materiálu, odstraňování barev a různých vrstev materiálů, dále také čištění, dokončovací práce při opracování detailů, a také při práci v místech, která jsou těžko dostupná.

Oscilační bruska pracuje v řádu několika úhlových stupňů kmitavým oscilačním pohybem a výkmitem obvykle v rozmezí 1 až 2 milimetrů. Z tohoto důvodu bývá označována jako oscilační bruska.

FMC710D2 Oscilační bruska 18V 2,0Ah Li-Ion

Tento přístroj funguje jako pila, pilník, špachtle či rašple a hodí se kupříkladu k odstraňování starých koupelnových obkladů, lepeného koberce či linolea. Dále pak k odstraňování zatvrdlého lepidla, omítky či malty, srovnávání podkladu pod odstraněnými obklady, odstranění starých nátěrů, dělení sádrokartonových desek, pro vyříznutí čtyřhranných otvorů do sádrokartonu nebo do dřevěných desek, pro řezání plastových či měděných trubek, zaříznutí dřevěných lišt, broušení dřeva, sádrokartonu i dalších podkladových materiálů, k odstranění silikonového tmelu nebo těsnění (např. kolem umývadel) modelářské aplikace při opracování jemných detailů, odříznutí šroubů či hřebíků, pro přesné ponorné řezy v menším rozsahu a podobně.

Při výběru oscilační brusky je potřeba zvážit, zda jsou pro vámi vybraný typ v dostatečné nabídce nástrojů různé nástavce a příslušenství. Dále je potřeba také zvážit systém upínání nástroje. Některými výrobci bývají používány rychloupínací systémy, jejichž pomocí můžete provést výměnu nástroje velmi snadno a rychle jedním krokem bez použití dalšího nářadí. Naopak některé neznačkové brusky umožňují upínání pouze šroubem.

Oscilační brusky STANLEY FATMAX jsou vybaveny komfortním systémem výměny nástroje, který je ovládán páčkou. Navíc dokonce umožňují použití i konkurenčních nástrojů, a to díky alternativní možností upnutí šroubem.

Nástroje se mohou k brusce připevňovat různými upevňovacími systémy. Některé tyto systémy jsou kompatibilní s několika výrobci a některé jsou speciálně vyvinuty pro určitého konkrétního výrobce.

Součástí základní výbavy oscilační brusky standardně bývá několik nejběžněji používaných nástrojů. Pro další činnosti je poté potřeba dokoupit potřebné nástroje zvlášť.

Některé brusky nabízejí zároveň možnost odsávání prachu, což zákazník jistě velmi ocení především při broušení v obývaném bytě.

Pozornost je také třeba věnovat tomu, zda je bruska vybavena plynulou regulací otáček, což je velmi důležité. Souvisí s tím možnost nastavení rychlosti kmitání nástroje. Rychlost otáček závisí na aplikaci a na opracovávaném materiálu, kdy platí, že vyšší otáčky jsou vhodné pro tvrdší materiály. Tyto vyšší otáčky lze využít například při řezání. Nižší otáčky jsou naopak

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *