Nejlevnější pneu – Pořídit si pneumatiky z Číny?

V tomto období se již většina řidičů opět zamýšlí nad otázkou, jaké si pořídit pneumatiky před nadcházející zimou. Častou chybou bývá, že řidiči upřednostňují při nákupu pneumatik cenu před kvalitou. Ve snaze najít ty nejlevnější výrobky se nechávají často nalákat na nabídky čínských výrobců. Statistiky dokonce ukazují, že v současnosti je již každá druhá používaná pneumatika na území celé EU, dovezena z Číny. Toto je velmi alarmující zjištění a odborníci varují, že hlavně vzhledem k bezpečnosti, bychom se neměli nechat těmito levnými čínskými produkty lákat. Používání takových pneumatik z hlediska bezpečnosti může být nebezpečné a důsledky mohou být i fatální.

Tyto pneumatiky často nesplňují základní bezpečnostní požadavky. Při jejich použití nelze mnohdy dosáhnout standardních jízdních vlastností, na které je možno se spolehnout při používání kvalitních pneumatik. Mnoho nezávislých testů již prokázalo, že se u těchto nejlevnějších pneumatik objevují základní nedostatky. Některé z nich při testech dokonce nezvládly ani dosažení předepsaných rychlostních předpisů.

Pro příklad si můžeme uvést test, kdy vozidlo s čínskými pneumatikami zastavilo při 80 kilometrové rychlosti o cca 4 metry později, oproti vozidlu, které mělo kvalitní pneumatiky.

Z dalších testů vyplynulo, že vozidla, která mají pneumatiky čínské výroby se podstatně hůř ovládají v zatáčkách. Ovladatelnost takových vozidel se snižuje při rychlosti o 20 kilometrů nižší, než u vozidel s kvalitními pneumatikami.

Jako další nedostatek můžeme uvést horší schopnost odvádění vody z těchto pneumatik, čímž je vozidlo více ohroženo aquaplaningem.

Stojí tedy jistě za úvahu, zda preferovat cenu před kvalitou. Přesto i u levnějších produktů, můžeme nalézt kvalitní výrobky.

Pokud tedy preferujete levnější pneu, můžeme vám doporučit vyhledat srovnávač pneu ZUPO.cz, kde lze nalézt nejlevnější pneumatiky, které na rozdíl od čínských produktů mají i záruku kvality.

11021b4974ee4179f0ac7a831d61690e.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *